poniedziałek, 6 stycznia 2014

Plany na 2014 rok

Za nami już 2013 rok. Obecnie 2014 już trwa. Ja już pierwszą tegoroczną podróż mam za sobą- wczoraj późnym wieczorem dowlekłam się do domu z Wałbrzycha, gdzie spędziłam kilka dni. Odwiedziłam w międzyczasie zamek w Książu a także Wrocław. Pierwszy raz miałam także okazję skorzystać z przejazdów PolskimBusem.

Z racji nowego roku, wprowadziłam kilka zmian w swoim życiu, a także mam kilka pomysłów do zrealizowania na blogu. Chciałabym, abyście się wypowiedzieli co o nich myślicie i czy macie ochotę czytać na te tematy.

 Najprawdopodobniej funpage bloga może nie działać przez najbliższy czas, ale myślę, że to niewielka strata, gdyż i tak nic wiele tam nie pisałam. Facebook wprowadza tyle dziwnych zmian, a ja nie mam ochoty walczyć z jego zasadami o czytelników, Wierzę, że dobry materiał sam się sprzedaje i czytelnicy, którzy uważają za wartościowe to, co piszę, zostaną ze mną na dłużej.

W nowym roku chciałabym rozpocząć serię postów pod wspólnym szyldem- "Moje miasto". Od urodzenia mieszkam w Tarnowie- drugim największym mieście w małopolsce, leżącym dokładnie między Rzeszowem a Krakowem. Niedługo planuję się wyprowadzić na studia gdzieś, więc chętnie pospaceruję z aparatem  po moim mieście, w tych ostatnich miesiącach mojego mieszkania tutaj, aby porobić kilka zdjęć. Chciałabym Wam pokazać, że Tarnów, to nie tylko ratusz z ładnymi kamieniczkami w rynku. Że jest to miasto nie gorsze od Krakowa, o czym mnóstwo ludzi nie ma pojęcia. Postaram się przygotować kilka tras na zwiedzanie Tarnowa dla różnych ludzi, a w późniejszym etapie może uda mi się pozbierać informacje typowo turystyczne: gdzie jest dobry i niedrogi nocleg, pyszne jedzenie, a także ciekawe muzeum. Na początku jednak chciałabym się skupić na Tarnowie dla spacerowiczów i turystów jednodniowych. Co o tym myślicie? Chcielibyście odkrywać ze mną moje miasto?Kolejny pomysł jaki mi przyszedł do głowy jest trochę kontrowersyjny. Chciałabym przedstawić podróżowanie ludzi młodych, którzy są jeszcze zależni od rodziców i nie zarabiają pieniędzy na etacie. To głównie uczniowie i początkujący studenci. Ich pasje pozwalają pokonać brak środków finansowych a także niekiedy niechęć rodziców do podróżowania ich dzieci. Poszukałam kilka osób w podobnym wieku jak ja, które starają się podróżować na różne sposoby i dzielą się nimi na swoich blogach. Ten projekt już się rozpoczął. Kilka wywiadów już mam zebranych, niedługo coś więcej na ten temat. Nie chcę być posądzona o stronniczość w tej kwestii, dlatego przy pisaniu postów poprosiłam moją mamę o wyrażenie swojego zdania. Mam nadzieję, że cykl ten będzie się podobał nie tylko młodszym, ale i starszym. Może nawet uda mi się przekonać niektórych rodziców, że samodzielne podróże ich dzieci wcale nie są takie straszne jak się wydaje, przy zachowaniu kilku podstawowych środków ostrożności.W tym roku będę pisała także więcej od siebie na tematy podróżnicze. Będę nie tylko opisywała miejsca, ale robiła posty organizacyjne, a także krótkie poradniki i kosztorysy niektórych podróży. Mam nadzieję, że pozwoli to urozmaicić mojego bloga i przyciągnie jeszcze więcej czytelników, nie zniechęcając przy tym tych obecnych.

Dajcie znać, co myślicie o nadchodzących nowościach o moim blogu. A już niedługo post o najpiękniejszych plażach na Fuerteventurze ;)

2 komentarze:

 1. Fajnie zacząć owy Rok od podróży:)
  osobiście też fejs mi działa na nerwy, bo nie dociera do wszytkich, ale trudno.

  natomiast oba pomysły mi się podobają i jestem za:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Powodzenia w realizacji planów na Nowy Rok. Pomysł dzielenia się opisami osób podróżujących i będących jeszcze uczniami uważam za ciekawy :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...