piątek, 2 listopada 2012

7. Szukając złotego piasku w Złotych Piaskach

Bułgaria wielu osobom kojarzy się z czasami, kiedy to mnie na świecie nie było, a gromady Polaków zmierzały nad Morze Czarne do wakacyjnego raju. Rajem tym były Złote Piaski -najpopularniejszy w Bułgarii kurort. Dzisiaj to miejsce wygląda zupełnie inaczej- mnóstwo hoteli, wszystko stworzone pod turystów (szczególnie tych młodych i bogatych). Jednak morze i plaża nadal pozostały. Zdjęć ze Złotych Piasków w dzień nie mam żadnych z prostego powodu- na plaże się aparatu nie bierze, nad basenem hotelowym nie ma co zdjęć robić. Wszystkie zdjęcia zaprezentowane poniżej zostały zrobione albo bardzo wcześnie rano (5:00-6:00 rano), albo wieczorem.  
 Godzina 5 rano, goście hotelowi niedawno wrócili z imprez i cały kurort jest baardzo cichy. Na plaży oprócz nas nie ma żywej duszy. Czekaliśmy na wschód słońca i się udało. Warto było,  bo wtedy morze inaczej wygląda i niebo i ludzi nie ma i upalnego słońca jeszcze nie ma....
 Ja w Bułgarii byłam na obozie. Pamiętam, jak siedziałyśmy w biurze podróży i szukałyśmy idealnej oferty z przyjaciółkami... Miałyśmy bardzo ograniczony termin. I duże wymagania. Po Sycylijskie Przygodzie musiałyśmy sprawdzić wszystko, nawet najmniejszy szczegół. Naszym sprzymierzeńcem stały się portale z ocenami hoteli, aby uniknąć rozczarowania na miejscu. I udało się. Hotel był przeciętny, ale jak na obóz całkiem niezły. Nie wybrałabym się tam na pewno ponownie z rodziną, ale jak ktoś szuka hotelu do przenocowania i nie przeszkadzają mu bandy nastolatków bawiących się przez całą noc to zdecydowanie nie odradzam. Często spotykam się z pytaniami w jakich hotelach nocuję, więc tym razem od razu mówię, że chodzi o hotel Preslav.
 Złote Piaski duże nie są, ale mieści się tam bardzo dużo hoteli różnej jakości i wielkości. Plaża jest piaszczysta i bardzo przyjemna. Całkiem szeroka. Leżaki są płatne, ale nie bardzo dużo. Niektóre hotele mają swój prywatny sprzęt dla klientów. Zaraz przy plaży znajduje się cały ciąg sklepów, restauracji, barów i klubów. Jest nawet Mc Donald! Ceny jednak w nim odbiegają od normy ...
 W Bułgarii obowiązującą walutą jest Lew. Wszystko tam jest dosyć tanie w porównaniu z innymi europejskimi kurortami. Na miejscu jednak trzeba bardzo uważać w kantorach, bo są naprawdę dziwne... Niekiedy nie chcą wymienić większej kwoty pieniędzy i trzeba szukać gdzie indziej.

 O 6 rano restauratorzy śpią, co widać na zdjęciu powyżej.. Pan nas bardzo rozbawił, ale pewnie dopiero skończył pracę i ma jeszcze kilka godzin na odpoczynek  zanim turyści wpadną na obiad.
 Bar Paris to jedno z najlepiej rozpoznawanych miejsc w Złotych Piaskach. Znajduje się w samym centrum i jest orientacyjnym miejscem wielu wycieczek.
 Widok na Złote Piaski przez pryzmat wieży. Jak widać, starsi ludzie nie bardzo mają co tam szukać. Młodzi za to znajdą świetne kluby, niedrogie drinki i świetną zabawę w genialnym towarzystwie.
 Amatorzy fast food'ów znajdą także idealne miejsce dla siebie.
 W nocy także można skorzystać z rozrywki w wesołym miasteczku. Wprawdzie nie byłam, ale widok z góry musi być fajny.
 Widok z plaży na pobliski  hotel. W nocy wszystkie hotele są oświetlone i wyglądają super. Można siedzieć na plaży na wolnym już leżaku, słuchać szumu morza zagłuszanego, czasami bardzo skutecznie, przez muzykę z pobliskich klubów.
 Bary na plaży- jest ich mnóstwo. Niektóre przynależą do dyskotek, których także jest wiele. Często są w nich promocje na wybrane drinki a także Happy Hours, gdzie można kupić np. 3 drinki w cenie 1...
Są również bardziej eleganckie lokale, gdzie ceny są wyższe a i siedzenia wygodniejsze.

Złote Piaski mają wszystko, czego potrzeba młodzieży do dobrej zabawy- niewysokie ceny, świetne lokale i dobre towarzystwo. Imprezy trwają do rana, hotele mają duże baseny i można kupić bardzo dużo oryginalnych podróbek. Podróż trwa autokarem około 20 godzin, samolotem koło 2 godzin. Wycieczki do Bułgarii zawsze są jednymi z najtańszych. Czy jeszcze potrzeba jakiś argumentów, aby się tam wybrać?


3 komentarze:

 1. dziękuję za wpis na blogu:)miło mi poznać nowy blog
  w Złotych Piaskach bylam w dzieciństwie i przez pewien czas trzymałam nawet w domu buteleczkę napelnioną tamtejszym piaskiem:)


  Blog o życiu & podróżach
  Blog o gotowaniu

  OdpowiedzUsuń
 2. Zmieniłam zasady konkursu, może weźmiesz udział? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że napisałaś o Bułgarii. To był mój pierwszy kierunek, jaki brałam na ten rok pod uwagę opracowując urlop, ale ostatecznie wygrała Malta. Mam nadzieję,że może w przyszłym roku uda się zrealizować, bo tak jak napisałaś tanio tam, a przyjemnie:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...